Чи знаєте ви, що таке вода для дітей і якою вона має бути?
clock Пн-Нд: 10:00-20:00 Без вихідних

viber097 7 900 500
viber098 0 900 700Замовити дзвінок

Вода для дітей і якою вона має бути?

Для початку потрібно розібратися в такому питанні: чи поїти немовля водою взагалі? Як не дивно, сучасне суспільство наполягає на тому, щоб дитині, що знаходиться на грудному вигодовуванні, не потрібно давати води.

У численних інструкціях, що видаються молодим матусям, чітко вказано: в грудному молоці є все, що необхідно малюкові і допоювати його недоцільно. Як же бути, якщо малюка мама годує грудьми півтора-два роки?


Поїти або не поїти?

Важливо розуміти, що подібні рекомендації поширюються лише на новонароджених, тобто на малюків до 28 днів життя.

Якщо у мами спостерігається дефіцит молока, в такому випадку теж можна виключити допаивание: якщо дитина хоче пити, нехай бере груди і заодно стимулює вироблення молока.

В інших випадках, вже після першого року життя дітям можна пропонувати воду. Саме пропонувати, а малюк сам дасть зрозуміти, чи потрібна вона йому в даний момент. І пам'ятайте, чим спекотніше в квартирі або на вулиці, тим частіше потрібно пропонувати дітям воду.


 

Тепер розглянемо наступне питання - яку воду давати:

  • кип'ячену
  • бутильовану
  • фільтровану
  • або "спеціалізовану" дитячу?

І взагалі, ви знаєте, що таке вода для дітей?

Кип'ячена вода

Кип'ячена вода - це не питво. Навіть тварини з небажанням будуть пити кип'ячену воду, в ній немає нічого корисного.

Хоча більшість педіатрів рекомендують воду кип'ятити, це поширюється лише на воду з-під крана або з колодязя. Кип'ятіння вбиває не тільки мікроби, але і сприяє випаданню солі, яка шкідлива для дитини. Лише в разі, якщо немає можливості купити бутильовану воду або встановити фільтр, її кип'ятять.

Вода в пляшках

Малюкам першого року дають мінеральну воду без добавок і без газу. Дітворі постарше можна купувати слабосоленую і іноді газовану.

Мінеральний склад покупної води на порядок вище, ніж у кип'яченій, вона корисніше і чистіше. Часто можна прочитати на пляшці з водою, що її потрібно кип'ятити на другий день після відкупорювання.

Насправді це пов'язано лише з тим, що виробник таким чином знімає з себе відповідальність за неохайність деяких батьків. Наприклад, якщо хтось вип'є воду з горлечка і занесе інфекцію.

Так що при дотриманні елементарних правил гігієни (тримати її закритою, мити руки перед використанням і т.д.) кип'ятити воду з пляшки не потрібно.

Фільтрована

Фільтрована вода добре підійде для приготування їжі дітям, які перейшли на "загальний стіл", тобто після двох років.

"Дитяча"

Спеціальну воду для дітей продають в кожному магазині і аптеці. Педіатри зійшлися на тому, що різниці між водою для дітей і водою для дорослих (звичайної, без газу і смаку) немає. Хіба що в ціні, тому що дитяча вода коштує дорожче.

Природно, кип'ятити дитячу воду не потрібно, інакше вона не буде нічим відрізнятися від кип'яченої води з-під крана.


Підводячи підсумок

Пам'ятайте, що здоров'я дитини багато в чому залежить від того, яку ви даєте йому воду і як часто. Та й про своє самопочуття не варто забувати, а воно також може прямо залежати від якості води. Якщо ви не задоволені ним, вас не влаштовує вода, що подається комунальними підприємствами, обов'язково встановіть фільтр очищення води.

Головна